Корзина
26 отзывов
+380979091678
+380990959404
+380935907067
УкраинаКиевКиевская обл., Киево-Святошинский р-н, с. Софиевская Борщаговка, ул. Травнева, 3 а
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Средства защиты растений. Товары для сада и огорода. Посевной материал. Оптом и в розницу

Кращі гібриди 2018 року - кукурудза та соняшник

Кращі гібриди 2018 року - кукурудза та соняшник

   Протягом останніх десятиліть в аграрному бізнесі України кукурудза та соняшник стали стратегічними культурами, впливаючи на надходження валюти в країну і даючи левову частку прибутку сільгоспвиробникам. Відповідно кожен елемент технології їх вирощування став критично важливим. Цьогоріч виробництво кукурудзи та соняшнику в Україні зросло у порівнянні з минулим роком. Обсяг валового збору кукурудзи становив 34,1 млн т, соняшнику — 13,8 млн т відповідно, що більше торішніх показників на 7,8 та 1,8 млн т. Паралельно розширюються посівні площі під ними. Для якісного розвитку виробництва аграрії мають використовувати відповідний посівний матеріал. Які гібриди цих сільгоспкультур сьогодні популярні серед українських господарств? Повністю об’єктивне бачення ситуації на вітчизняному насіннєвому ринку отримати складно, але наведемо дані окремих виробників насіння.

У 2018 році найбільш популярними гібридами соняшнику та кукурудзи в Україні у компаній «Сингента», «Лімагрейн» були:

«Сингента» гібриди кукурудзи — СІ Феномен, НК Кобальт, СИ Фортаго, НК Термо, СИ Фотон; соняшник — НК Конді, НК Неома, НК Бріо, Суміко HTS, СИ Експерто,

«Лімагрейн» гібриди кукурудзи — Адевей ЛГ, ЛГ 3350, ЛГ 30352; соняшник — ЛГ 5377, 5478, 50635;

Що ж завадило ще більшому зростанню виробництва кукурудзи та соняшнику? Це — поширення вовчка, нехтування дотриманням обґрунтованих сівозмін.

 

Із чим стикнулися аграрії минулого сезону?

 
 Гострою проблемою для усіх господарств залишається вовчок, що далі поширюється по Україні. Цьогоріч хвороба розвивається і у тих областях, де раніше її не було. Зокрема, поширилися на Полтавщині і продовжує з’являтися у більш північних областях нашої країни. У середньому урожайність соняшнику в Україні знизилася на 20-25%, що пов’язано з питаннями розвитком хвороби на багатьох полях, несприятливих погодних умов, а також недотримання науково обґрунтованих норм розміщення цієї сільськогосподарської культури в сівозмінах. Вітчизняні ґрунти не встигають «відпочити» після соняшнику необхідну кількість років, розміщення відбувається за рік-два і негативно випливає на продуктивність культури.

Із кукурудзою ситуація наступна. Більшість господарств на вітчизняному ринку висівають гібриди з ФАО 170 до 340, але при цьому ФАО, яке використовується — 250-310. Тому експерти ніколи не рекомендують аграріям сіяти кукурудзу одного виробника або з одним ФАО — це ризик, що господарство не отримає запланованого показника прибутку. Практика доводить потребу у використанні у різних кліматичних зонах гібридів з різним ФАО. Так, у Тернопільській області рекомендоване вирощування гібридів із ФАО 220, 250 та 290; для Харківської — 250, 290 та 310; але наголосимо, що це мають бути кілька гібридів із різним ФАО та різних виробників посівного матеріалу.

 Необхідно підкреслити, що на Півдні України було мало опадів під час вегетації посівів, відповідно, всі виробники працювали на мінімумі вологи. Вихід у цих областях — застосовувати дощування. Це важко, дорого, але треба сіяти з поливом! Іншого шляху немає. На кукурудзі варто використовувати пізні гібриди з ФАО понад 300.

Отже, купуючи гібрид необхідно  враховувати кліматичні умови вашого регіону,склад грунту, засміченість поля вовчком та бур*янами. 

Наші молоді спеціалісти завжди раді допомогти з вирішенням ваших потреб та бажань! 

 

Предыдущие статьи